Wdrożenie e-usług publicznych w obszarze telemedycyny w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kłodzku

FE PR-DS-UE EFFR-poziom-PL-kolor 

 „Zespół Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku realizuje projekt pt. „Wdrożenie e-usług publicznych w

obszarze telemedycyny w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kłodzku” o nr RPDS.02.01.01-02.0056/17-00 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie informacyjno-komunikacyjne, działanie 2.1 E-usługi publiczne.

 

Celem Projektu jest podniesienie jakości usług medycznych świadczonych na rzecz społeczeństwa dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez stworzenie infrastruktury technicznej, informatycznej i środowiska, które pozwolą na wprowadzenie specjalistycznej e-usługi w ochronie zdrowia, co poprawi skuteczność opieki medycznej, zapewni łatwiejszy i szybszy dostęp do świadczeń medycznych, zmniejszając jednocześnie koszty operacyjne jednostki a w kontekście globalnym – wpłynie pozytywnie na wskaźniki epidemiologiczno – organizacyjne funkcjonujące w systemie ochrony zdrowia.

 

W efekcie projektu, w ZOZ zostaną wykonane prace związane z przygotowaniem do realizacji e-usługi zdalnej konsultacji kardiologicznej. Dodatkowo węzeł regionalny będzie przygotowany do integracji z planowaną platformą centralną, mającą powstać w wyniku realizacji projektu „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych” (P1).

 

Wartość Projektu: 1 223 970,00 PLN

Dofinansowanie Projektu z Funduszy Europejskich: 1 040 374,50 PLN

Formularz logowania

Statystyki

  • Odsłon artykułów: : 858577

Kto nas ogląda

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.